Okolo Lipna a s krátkou návštěvou rakouského příhraničí

Image

Kdo si chce objet Lipno trochu delší trasou (95 km), tomu doporučujeme trasu okolo Schwarzenberského plavebního kanálu, který je unikátní technickou památkou. Na této trase je rovněž zajímavé to, že částečně (12 km) prochází Rakouskem. 

Jedná se o trochu delší, avšak o to zajímavější varianta výletu okolo celého Lipna. Od klasické trasy se liší tím, že po pravém břehu Lipna vede z části rakouským příhraničím a také podél Schwarzenberského plavebního kanálu, kterým se v 19. století přepravovaly tisíce kubíků dřeva ze Šumavy k Dunaji.

Po přejetí na levý břeh Lipna v Nové Peci pojedete převážně po cyklostezce bez silničního provozu vč. nedávno otevřených úseků (Hory - H. Planá – Jenišov), který nabízí překrásné výhledy na lipenské jezero.

Dalším nádherným úsekem je v roce 2019 otevřená cyklostezka přes hráz od vlakového nádraží Hůrka do Černé v Pošumaví. Ta vede celá podél vody a nabízí překrásné výhledy na tzv. „malé Lipno“.

Image

Z Černé v Pošumaví směrem na Frymburku byla na podzim roku 2020 otevřena nová lesní cesta s asfaltovým povrchem až k Muckovu, kde se napojuje na klasickou cyklostezku. Vyhnete se tak prudkému stoupání do Muckova na původní cyklostezce. V žádném případě nedoporučujeme zkrátit si cestu z Černé do Frymburku po hlavní silnici z důvodu silného provozu! 

Data a fakta:

  • délka: 95 km
  • nastoupené metry: ca. 722 m
  • povrch: asfalt 70 %, šotolinová cesta 30%
  • občerstvení: Penzion U převozu (Frýdava), Zum blauen Hirsch (Sonnenwald), Pension Marie (Zadní Zvonková), restaurace v penzionu Alma (Nová Pec), bistro U Žabáka (Hory), restaurace v penzionu Sen (Černá v Pošumaví), Pizzeria Nautilus (Frymburk) 

Průjezdní místa: Frymburk  – Lipno nad Vltavou (hráz) – Přední Výtoň  – Frýdava – rozcestí U mostu – U Korandy – hr. přechod Ježová/Iglbach – Sonnenwald – Zadní Zvonková – Klápa – Rašková – Nová Pec – Horní Planá – Jenišov – Hůrka – Černá v Pošumaví – Muckov – Liščí vrch – Hrdoňov - Frymburk

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET