Zábavná jízdy v terénu pro děti i echt bajkery

Image

V bezprostředním okolí Frymburku byl vyznačen a 21 km dlouhý zábavný okruh pro horská kola, který nabízí několik přírodních lesních trailů, pěšinek i postavených single trailů, které rozhodně doporučujeme vyzkoušet.

Většina z nich má lehčí obtížnost a jsou tedy vhodné i pro děti, které už se nebojí jízdy v lehkém terénu a zvládnou bezpečně brzdit. Tyto traily jsou sjízdné i na běžném horském (hardtailu) z nabídky naší půjčovny. Traily jsou propojeny s Floutrejlem Lipno, a proto si můžete zábavnou jízdu na bajku prodloužit o lipenské traily.

Nejoblíbenější z frymburských single trailů jsou singletrail „Marta“ a singletrail „U cihelny“. Oba tyto traily byly postaveny ve spolupráci s trialovými odborníky z firmy FRbikes.cz a nabízí vzrušující zábavu na horském kole pro děti i méně zkušené bajkery. Prostě spousta zábavných klopených zatáček, vln, houpáků a svižné jízdy uprostřed lesa. 

Single trail „Marta“ nabízí svižnou jízdu lesem z vrcholu kopce Marta (ano, ten s lyžařským vlekem a kapličkou nahoře).  A také nádherným výhledem na lipenské jezero, poloostrov Frymburk a dokonce i Alpy. Vyjet na začátek single trailu je sice do táhlého kopce, ale nádherný výhled na vrcholu i následný sjezd vám tu námahu zaručeně vynahradí. Celková délka včetně stoupacího trailu po lesní cestě je 3,6 km (1,6 km sjezd). 

Single trail „U cihelny“ je doslova zábavná opičí dráha plná houpáků, zatáček. Prostě jízda pořád nahoru a dolu a to děti zatraceně baví. Tento trail není pouze o sjezdu z kopce, jízdu klopenými zatáčkami si užijete i během mírného stoupání. Celková délka trailu činí 2,2, km. 

Ostatní traily jsou přírodního, tzn. lesní pěšinky a cesty. Některé vyžadují techničtější jízdu přes kořínky a kamínky, avšak tyto obtížnější traily nabízí méně zdatným bajkerům bezpečnější objízdnou trasu po cyklostezce či méně náročné cestě.

Plán MTB a single trailů ve Frymburku

Image

Kapesní plánek trailů obdržíte v naší půjčovně zdarma, pokud si nás půjčíte horská kola.

Stáhnout plánek trailů (PDF)

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET