Rodinná cyklotrasa Frymburk – Lipno nad Vltavou – Frýdava

Image

Nejoblíbenější rodinná cyklotrasa po nádherné Jezerní cyklostezce, kterou si můžete projet i na inline bruslích. Tato rovinatá a nenáročná trasa v délce 19 km vede podél obou břehů Lipenského jezera a je ideální pro rodiny s dětmi či seniory.

Speciálním zážitkem jsou jízda převozem z jednoho břehu na druhý (mezi Frýdavou a Frymburkem) a také jízda po přehradní hrázi největší vodní plochy v ČR. Cyklotrasa vede v délce 16 km po cyklostezce, pouze poslední 3 km z Přední Výtoně vedou po široké, avšak málo frekventované silnici s omezenou rychlostí jízdy.

Image

Tuto trasu můžete absolvovat oběma směry, my doporučujeme směr z Frymburku do Lipna nad Vltavou, protože Jezerní cyklostezka leží pouhých 100 m od naší půjčovny a rychle se tak na ní napojíte.

Data a fakta:

  • délka: 19 km
  • nastoupené metry: ca. 75 m
  • povrch: asfalt (při průjezdu Marínou a podél pláže v Lipně nad Vltavou ca. 500 m zámková dlažba)
  • občerstvení: několik restaurací a stánků ve Frymburku, Lipně nad Vltavou, Přední Výtoni i Frýdavě

Průjezdní místa: Frymburk – Lipno nad Vltavou (Marína) – Lipno (přehrada) – Přední Výtoň – Frýdava (převoz) – Frymburk (převoz) 

Tip: V turistickém průvodci pro volný čas „Grenzgenial“ najdete kupon na slevu 1+1 cyklista zdarma pro jízdu převozem ve Frymburku a také slevy do několika restaurací na trase. Průvodce si můžete koupit přímo v naší půjčovně.

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET