Rodinná cyklotrasa z Frymburku na Vítkův Hrádek

Image

Tato 25 km dlouhá cyklotrasa je vhodná pro rodiny s dětmi, které už zvládnou delší stoupání i sjezdy. Zavede vás až do osady Svatý Tomáš k nejvýše položenému hradu v ČR do nadmořské výšky 1035 m.n.m. a odměnou vám budou nezapomenutelné výhledy na lipenské jezero a při dobré viditelnosti i na Alpy.

Výchozím i cílovým bodem je přístaviště převozu ve Frymburku, který vás převeze na druhý břeh do Frýdavy a při návratu zase zpět. Stoupání vás čeká jen v první třetině výletu, kdy budete ještě plni sil. Zbytek trasy je pouze z kopce a pak podél břehu jezera. Stoupání do osady Svatý Tomáš po tzv. Mírové cestě je sice téměř 8 km dlouhé, ale není moc prudké a také nabízí několik rovinek. Navíc je bez silničního provozu. 

Celá trasa vede po asfaltovém povrchu, pouze posledních 300 m od kostela na Sv. Tomáši až k Vítkovo Hrádku je prudká kamenitá cesta. Zde doporučujeme vaše kola buď vytlačit, nebo je nechat uzamčená na parkovišti vedle kostela.

Image

Vstup na rozhlednu na Vítkově Hrádku je placený (dospělí 70 Kč, děti 35 Kč). Otevřeno je během letních prázdnin každý den od 10 do 16 hodin, během ostatních měsíců zpravidla o víkendech a státních svátcích. Více se dozvíte na www.vitkuvhradek.cz

Na Svatém Tomáši je překvapivě hned několik možností občerstvení a rozhodně zde doporučujeme doplnit energii.

Poté, co uhasíte žízeň a zaženete hlad, vás čeká dlouhý sjezd na rozcestí U Korandy, kde mimo jiné začíná Schwarzenberský kanál a také cyklostezka do Rakouska. Vy ale odbočíte vpravo a budete mírně klesat až k lipenskému jezeru. Na rozcestí U mostu odbočíte opět doprava a užijete si posledních 7 rovinatých kilometrů podél břehu až k převozu na Frýdavě.

Data a fakta:

  • délka: 25 km
  • nastoupené metry: ca. 300 m
  • povrch: asfalt
  • občerstvení: přímo uvnitř Vítková Hrádku, bistro Krmelec pod Hrádkem, Hájovna Svatý Tomáš nebo restaurace v hotelu Svatý Tomáš

Průjezdní místa: Frymburk (převoz) – Frýdava – Tomášská cesta – Mírová cesta – Svatý Tomáš – Růžová cesta – U Korandy – rozcestí U mostu - Frýdava (převoz) – Frymburk

Tip: V turistickém průvodci pro volný čas „Grenzgenial“ najdete kupon na slevu 1+1 osoba zdarma pro vstup na rozhlednu na Vítkové Hrádku a také pro jízdu převozem ve Frymburku. Průvodce si můžete koupit přímo v naší půjčovně.

Půjčovna&Sport Řezáč

Frymbruk 12, 382 79 Frymburk

Sledujte nás na facebooku

© Copyright 2021. Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno společností CAP-NET